14 lutego 2020r. odbył się Siatkarski Turniej Walentynkowy. Rywalizowały ze sobą trzy drużyny: Nauczyciele/ Rodzice, Absolwenci " Jedynki" oraz Uczniowie z kl. VIII. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta. Ostatecznie zmagania wygrała drużyna składająca się z rodziców i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy mogli miło i zdrowo spędzić piątkowe popołudnie. Na zakończenie zaplanowano już kolejne, tym razem wiosenne spotkanie.
Uczniowie z SP1 wykonali drobne upominki świąteczne dla seniorów z
Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gubinie .
Jesteśmy z was BARDZO DUMNI !!
Jest to przykład godny do naśladaowania przez wszystkich
Dziekuję Wam bardzo !!
W tym roku tak jak w latach ubiegłych w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Zaproszeni goście różnych zawodów czytali wybrane opowiadania z książek. Bohaterowie opowiadań mieli różne przygody. Czytający zwracali uwagę na to że ich książkowi rówieśnicy mają różne zdania, czasami się kłócą ale między nimi panuje koleżeństwo i przyjaźń. Pozwala im to miło i ciekawie wspólnie spędzić czas wolny.
O tym mogli przekonać się widzowie klas I- III oglądając 15 listopada spektakl słowno-muzycznym pt. "Różnorodność kultur – kraje europejskie”. Główny bohater przedstawienia miał za zadanie pokonać złego czarnoksiężnika. I uwolnić świat od zła. Podróżując po krajach Europy poszukiwał sposobu, który pozwoliłby jemu wykonać to trudne zadanie. Aktorzy zabrali widzów w podróż po krajach Europy. Widzowie dowiadywali się co dla mieszkańca danego kraju jest najważniejsze. – miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, pomoc, Były to elementy składowe hasła- sposobu na pokonanie czarnoksiężnika. Zło dobrem zostało pokonane.
15 października uczniowie obejrzeli spektakl przygotowany przez Kabaretową Grupę T z Torunia pt.: ,,Strach ma wielkie oczy”. W zabawny sposób aktorzy przedstawili on ważne dla dzieci i młodzieży zagadnienia takie jak: ,,Skąd się bierze agresja, przemoc i prześladowanie”. ,,Jak należy zachować się gdy ktoś jest prześladowany lub stał się ofiara przemocy lub agresji”.
Uczniowie świetnie bawili się z aktorami a na koniec celująco zdali test wiedzy o zapobieganiu przemocy i agresji.
W dniu 04.10.19r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszem Policji p. Julitą Cholewińską w klasach I - III oraz IV - VI. Tematem było bezpieczeństwo i zdrowie w ramach programu Razem bezpiecznie. Dzieci poznały jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, jak funkcjonuje sygnalizacja świetlna oraz zasady zachowania się kiedy ktoś nas zaczepia na ulicy czy podczas pobytu samemu w domu. Starsze dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na ulicy.
25 września od godziny 9.00 do 13.30 dla klas 5 szkoła przeniosła się do Dzikowa. Tam odbyły się lekcje biologii, geografii, matematyki, j. polskiego, j. angielskiego. Pomysł „Szkoły bez klas” zrodził się na zebraniu Zespołu Przyrodniczego. Chcemy pokazać, że poza szkołą, w plenerze, na świeżym powietrzu nauka „wchodzi” gładko, bez stresu. Oprócz tego Dzikowo i ŚCIEŻKA Przyrodniczo-Leśna to od dawna nasze ulubione miejsce spotkań z lasem, przyrodą i oczywiście panem leśniczym Andrzejem Nowackim. Po wspaniałej prelekcji, jaką z użyciem środków wizualnych przedstawił pan Nowacki, wykonywaliśmy różne ćwiczenia. Miały one ciekawą formę, rebusów, zagadek, zadań problemowych. Wykonywaliśmy je zespołowo, co bardzo wpłynęło na integrację klas. Później oczywiście przejście ścieżką, a następnie… Wielka frajda ognisko, kiełbaski, wspólne zabawy wokół ogniska. To był bardzo udany dzien. Prosimy: Więcej szkoły bez klas!