Teraz, gdy wielu z Nas spędza więcej czasu w domu ,  mamy więcej okazji , aby siedzieć przed telewizorem, komputerem , smartfonem . Poświęćmy chociaz 30 minut dziennie na coś równie przyjemnego , ale i pożytecznego dla naszych zmęczonych izolacją mózgów . Czytanie ksiązek redukuje stres, poprawia pamięć, skupienie i koncentracje, rozwija wyobraźnie, ksztaltuje osobowość.

Zachęcam do czytania dorosłych i dzieci. Polecam książki takie jak ,,Piaskowy Wilk''(Asa Lind) lub ''Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna'' Danuty Zawadzkiej

Halina Polańska

"Dzienniczek Cwaniaczka", to książka  najczęściej wypożyczana w biblilotece szkolnej i to nie tylko w naszej szkole.

W roku 2017 odybyło się  w Warszawie spotkanie z autorem tej książki Jeefem Kinneym. "Cwaniaczek "został przetłumaczony na 54 języki ,  a pierwsza kopia trafiła nawet do papieża.  Wydano  11 części  przygód Cwaniaczka.

Ciekawostką jest to, że w Polsce,   tłumaczony jest jako "CWANIACZEK" a  w USA " Słabeusz".

Pisarz , gdy wyda nową ksążkę, odbywa podróż dookoła świata. Zaczyna w USA, gdzie jeździ specjalnym autobusem oklejonym postaciami z książek

TO JEST Własnie TEN AUTOBUS

Co słychać u autora waszej ulubionej serii "Dziennik Cwaniaczka ...

Polecam, przeczytajcie wszystkie części  "CWANIACZKA" .

Dzieci mogą czytać rodzicom,  a rodzice swoim dzieciom .

TERAZ MAMY DUŻO WIĘCEJ CZASU DLA SIEBIE.

Tak sobie marzę - jak skończy się ten trudny czas, to  może  i do naszej szkoły  zawita  podczas kolejnej podróży Jeef KINNEYM , autor opisywanej ksiązeczki..

Czytajcie,  marzenia też sie spełniają.

Serdecznie pozdrawiam

Halina Polanska