Narodowy program rozwoju czytelnictwa

Kochani Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Rodzice!

Informujemy całe nasze szkolne środowisko !

Otrzymaliśmy finansowe wsparcie  na zakup nowych  książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dokonujemy wyborów książek, które zakupimy do biblioteki szkolnej za kwotę

15. 000 tyś złotych.

Wszyscy będą poproszeni o wypowiedź: Jakie książki należy zakupić do biblioteki szkolnej w ramach programu.

Wybieramy takie, których poczytność będzie zagwarantowana, chcemy zaspokoić upodobania czytelników ze wszystkich grup wiekowych.

Wśród uczniów  podejmujemy  różne  działania inspirujące do czytania oraz do korzystania z dobrodziejstw płynących z książek. Dzięki realizacji różnorodnych zadań, chcemy zaszczepić w uczniach pasję do czytania. Pokazać, że w grupie rówieśniczej znajdują się młodzi ludzie, dla których czytanie jest ważną formą spędzania czasu. Najmłodszym czytelnikom chcemy pozwolić wejść w świat książki poprzez słuchanie. Chcemy pokazać również, że odpowiednio dobrana literatura pomaga budować system wartości, wychowywać, kształtować postawy.

Szanowni Rodzice  do Was również się zwracam  z wielką prośbą, abyście pamiętali, że dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość.

Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

Bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gubinie