• WIZYTA NA POCZCIE

                    Wczoraj (11 kwietnia) pierwszoklasiści udali się z wizytą do Urzędu Pocztowego i poznawali pracę poczty. Po urzędzie oprowadzał ich pan naczelnik.

     Dzieci w głównym pomieszczeniu poczty zobaczyły stanowisko Banku Pocztowego i obserwowały pracę urzędniczek. Rozmawiały z jedną z pań, która wyjaśniała im, jakie sprawy można załatwić przy okienku. Oglądały artykuły, które można nabyć na poczcie. Dowiedziały się , co to są klasery: numizmatyczny i filatelistyczny oraz zobaczyły okolicznościowe znaczki  i monety.  Następnie miały okazję zajrzeć do wnętrza skrzynki pocztowej i wrzucać do niej korespondencję.

    Pan naczelnik zaprosił dzieci na zaplecze i pokazał pocztę „od kuchni”. Uczniowie byli w pomieszczeniu listonoszy, oglądali rozdzielnie, mogli spróbować posłużyć się datownikiem. Zyskali sporo nowej wiedzy, np.:

    -co to są pocztowe chorągiewki i do czego służą ?

    -jak dawniej, a jak obecnie wygląda mundur listonosza ?

    -dlaczego praca doręczyciela jest trudna i odpowiedzialna ?

    -ilu listonoszy mamy w naszym mieście ?

    i wiele innych ciekawych wiadomości.

    Do szkoły wrócili pełni wrażeń.

  •  

    SUKCES ADRIANA W FINALE WOJEWÓDZKIM

    BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

     

    6 kwietnia 2017 r. w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego.

    Na starcie stanęli młodzi adepci lekkiej atletyki z województwa lubuskiego. Zawody zostały rozegrane w 10- ciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców na dystansach od 500 m do 1000 m.

    Biegi zostały rozegrane przy dobrej pogodzie.

    Bardzo dobrze zaprezentował się uczeń naszej szkoły Adrian Sykuła, który zajął III miejsce w finale wojewódzkim. W nagrodę Adrian otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom.

    Bardzo dobry start w zawodach zanotował, także nasz uczeń Dominik Jędrzejewski, który zajął IX miejsce w kategorii klas III. Gratulacje dla naszych zawodników za udany start w zawodach wojewódzkich.

  • Szkolne zawody pływackie

    4 kwietnia 2017r. odbyła się na pływali MOS-u kolejna edycja Szkolnych Zawodów Pływackich.

    W  rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum na dystansie 25m w stylach: dowolnym i grzbietowym i klasy V-VI oraz gimnazjum  dodatkowo stylem klasycznym.

    Zwycięzcy na dystansach z miejsca I-III otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy wręczone przez panią dyrektor D. Grzelak. Zawody sprawnie przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

    A oto szczegółowa klasyfikacja :

    Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny  klasa II SP

    1. Julita Nowak kl. IIb

    2. Agnieszka Wosik kl. IIb

    3. Michalina Serafin kl. IIa

    Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy  klasa II SP

    1. Szymon Gawlik kl. IIb

    2. Szymon Czerepko kl. IIb

    3. Jakub Sobisz kl. IIa

    Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny  klasa III SP

    1. Joanna Jędrzejczyk kl. IIIb

    2. Zuzanna Małecka kl. IIIb

    3. Zuzanna Kalinowska kl. IIIb

    Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy  klasa III SP

    1. Mateusz Świtłowski kl. IIIb

    2. Dawid Zarzeczny kl. IIIa

    3. Wiktor Zarzeczny kl. IIIb

    Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny  klasa IV SP

    1. Korneli Krzemińska kl.IVa

    2. Wiktoria Bohatkiewicz kl. IVb

    3. Wiktoria Rosińska kl. IVb

    Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy  klasa IV SP

    1. Wojciech Jędrzejczyk kl. IVa

    2. Maciej Kalinowski kl. IVb

    3. Nikodem Piekarski kl. IVb

    Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny  klasa V-VI SP

    1. Katarzyna Gancarz kl. Va

    2. Oliwia Jóźwiak kl. VIa

    3.Maja Pawlik kl. Va

    Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy  klasa V-VI SP

    1. Przemysław Siwek kl. Va

    2. Orestes Gargalis kl.VIb

    3. Karol Skokowski kl. Va

    Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny  Gimnazjum

    1. Julia Czerwińska kl. Ia

    2. Natalia Faltyn kl. IIIb

    3. Karolina Baryluk kl. Ia

    Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy Gimnazjum

    1.Wojciech Cichosz kl. IIIb

    2. Szymon Wojtuń kl. IIb

    3. Krystian Napierała kl. Ia

    Dystans 25m - styl grzbietowy - dziewczyny  klasa IV SP

    1. Patrycja Zięba kl. IVa

    2. Roksana Adamska kl. IVb

    3. Martyna Żelichowska kl. IVa

    Dystans 25m - styl grzbietowy - chłopcy  klasa IV SP

    1. Wojciech Jędrzejczyk kl. IVa

    2. Maciej Kalinowski kl. IVb

    3. Marcel Wierciński kl.IVa

    Dystans 25m - styl grzbietowy - dziewczyny  klasa V-VI SP

    1. Maja Pawlik kl. Va

    2. Oliwia Jóźwiak kl. VIa

    3. Katarzyna Gancarz kl. V

    Dystans 25m - styl grzbietowy - chłopcy  klasa V-VI SP

    1. Marcin Szulc kl. VIa

    2. Przemysław Siwek kl. Va

    3. Marcel Wachowicz kl. VIa

    Dystans 25m - styl grzbietowy - dziewczyny  Gimnazjum

    1. Natalia Faltyn kl. IIIb

    2. Oliwia Cierniak kl. IIa

    3. Natalia Stankiewicz kl. Ia

    Dystans 25m - styl grzbietowy - chłopcy Gimnazjum

    1. Wojciech Cichosz kl. IIIb

    2. Krystian Napierała kl. Ia

    3. Szymon Wojtuń kl. IIb

    Dystans 25m - styl klasyczny - chłopcy  klasa V-VI SP

    1. Przemysław Siwek kl. Va

    2. Stanisłąw Fryga kl. VIa

    3. Hubert Bugla kl. Va

    Dystans 25m - styl klasyczny - dziewczyny  Gimnazjum

    1. Oliwia Cierniak kl. IIa

    2. Wiktoria Gharajlou kl. IIa

    3. Julia Czerwińska kl. Ia

    Dystans 25m - styl klasyczny - chłopcy Gimnazjum

    1. Wojciech Cichosz kl. IIIb

    2. Szymon Wojtuń kl. IIb

    3. Jakub Kolan kl. IIa

     

    Gratulujemy 

  •  

    Sukces naszych uczniów

    5 kwietnia 2017r. troje uczniów z naszego gimnazjum

    reprezentowało szkołę w kolejnym etapie

    konkursu recytatorskiego.

     

    Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się

    Natalia Faltyn z klasy IIIb

          i Weronika Bajor z klasy IIa        

        Krystian Napierała z klasy Ia otrzymał wyróżnienie.

     

    Gratulujemy

     

  •  

    "Anielska poczta"

    W ostatnim dniu marca uczniowie naszej szkoły wzięli udzał w spekaklu profilaktycznym" Anielska poczta" w GDK. Spektakl został przygotowany w całości przez panie odbywające karę w zakładzie karnym a Krzywańcu. Po spektaklu odbyło się spotkanie naszych uczniów z aktorkami.

  •  

    Mistrzostwa powiatu krośnieńskiego w piłce nożnej chłopców

     

    Na boiskach sportowych „Orlik” w Gubinie, 31 marca 2017 r. rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO w piłce nożnej chłopców. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim.  Do rywalizacji sportowej przystąpiło 7 zespołów z terenu całego powiatu.  Stawką było zajęcie pierwszego miejsca, premiującego awansem do rozgrywek na szczeblu rejonowym.
    Bardzo dobrze zagrała w zawodach reprezentacja naszego gimnazjum, zajmując I miejsce w powiecie krośnieńskim. Nasza drużyna w nagrodę otrzymała  medale oraz pamiątkowy dyplom.

    Skład zwycięskiej drużyny:

    Krystian Napierała, Jakub Ostrowski, Marcin Faltyn, Dawid Niesiobęcki, Grzegorz Kaczanowski, Kacper Wolak, Marek Jaryczewski, Michał Żurański, Piotr Szymański, Dawid Harke, Remigiusz Dąbski, Marcin Koziorowski.

    GRATULUJEMYJ

  •  

    Powiatowy konkurs ortograficzny

    31 marca 2017r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych odbył się konkurs ortograficzny. Nasze gimnazjum reprezentowali najlepsi znawcy zasad ortografii wyłonieni w konkursie szkolnym - Sylwia Cierpicka z klasy IIIb, Jakub Piszczek z klasy IIIb  i Adam Bogdanowicz z klasy Ib. 

    Jakub Piszczek zajął III miejsce w powiecie krośnieńskim. 

    Gratulujemy

  •  

    Policzyliśmy

    i wysłaliśmy

    " Górę grosza"

  •  

    Poznać otaczający nas świat i zjawiska ucząc się i bawiąc

     

                Pod takim hasłem w ramach „Eskapady Przyrodniczej” dla uczniów Zespołu Szkół im. M. Kopernika (szkoły podstawowej  i gimnazjum) zostały zorganizowane przez  p. Alicję Mazurek i Renatę Jędrzejczyk wyjątkowe zajęcia chemiczno-przyrodnicze.  Dzięki własnoręcznemu eksperymentowaniu,  z użyciem środków i przedmiotów dostępnych w domu nabywali umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym łącząc teorię z praktyką. Dla najmłodszych  warsztaty te były okazją do nauki przez zabawę  oraz zwiększenie zdolności manipulacyjnych.

                Po skończonych warsztatach pod kierunkiem  p. Piotra Wróblewskiego z Centrum Małej Skali  z Torunia przeprowadzony został  pokaz efektownych doświadczeń chemicznych udziałem dzieci. 

    Było dużo zabawy i śmiechu, a na koniec pytanie ,,Kiedy kolejne?”.

  •  

    II HALOWE BIEGOWE GRAND PRIX

     

    15.03.2017 r. w hali ZSLiT w Gubinie odbyły się halowe biegi zorganizowane przez stowarzyszenie BBL. Zawody zostały zorganizowane ku czci pamięci Dariusza Łogożnego, działacza sportowego, trenera lekkiej atletyki, medalisty Mistrzostw Polski i teoretyka sportu. Rywalizację dzieci otworzył Burmistrz Bartłomiej Bartczak wraz z rodziną pana Darka.

    Zawody zostały rozegrane na hali w kategoriach klas III, IV, V i VI szkoły podstawowej. Rywalizowano na dystansach od 200 do 500 metrów, pokonując okrążenia na hali.

    W zawodach wystartowała bardzo liczna 50 osobowa grupa biegaczy z naszej szkoły. Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy zdobywając 3 medale oraz zajmując czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach biegowych.

    Nasi medaliści:

    Amelia Gawlita - 1 miejsce w kategorii klas III

    Dominik Jędrzejewski - 2 miejsce w kategorii klas II

    Karol Skokowski - 3 miejsce w kategorii klas III

     

    Pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach otrzymały statuetki oraz pamiątkowe medale. Miejsca IV-VI zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami. Ponadto medaliści zapewnili sobie awans do zawodów wojewódzkich.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom Biegów Halowych, sam udział to już duży sukces.

  •  

    Jak Zeróweczka

    wiosnę powitała

  •  

    Pierwsza Wielka Loteria Wiosenna 21 marca

     

               

  •  

    „NA WESOŁO – JĘZYKOWO”

    I. DZIEŃ WIOSNY w Szkole Podstawowej nr 1 w Gubinie

     

     

    21.03.2017 r. w naszej szkole uczniowie przywitali wiosnę. Z tej okazji zorganizowany został dla nich przez nauczycieli języków obcych turniej językowy. Dzieci uczęszczające na lekcje języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej mogły wykazać się znajomością języka niemieckiego i angielskiego.

    Konkurencje miały przede wszystkim charakter zabawy. Ukazać mieły dzieciom, że językiem obcym można się świetnie bawić. Uczniowie śpiewali piosenkę „Pania Janie” w trzech językach: niemieckim, angielskim i francuskim. Trenowali wymowę poprzez łamańce językowe w językach obcych. Opisywali ulubione zwierzę w języku niemieckim i angielskim.

    Konkurs wygrali: M. Tarabasz, I. Breźny, D. Wojtkiewicz, A. Lipińska.

  •  

    Finał

    Mam Talent

    2017

     

  •        „Rymowanka  o  oszczędzaniu" 

     

     

    1 miejsce: 

    DominikN11  

    Oszczędzanie dobra rzecz, gdy ktoś w życiu chce coś mieć.

                                                                                 

  •  

    Konkurs na zakładkę do książki rozstrzygnięty!

     

    Konkurs na zakładkę do ksiązki: „By czytać się chciało,  zrób zakładkę wspaniałą” został rozstrzygnięty podczas finału konkursu Mam talent.

          

    Powstały wspaniałe, estetyczne i funkcjonalne zakładki. Wiele z nich pojechało wraz z podarunkami na Ukrainę do uczących się tam dzieci. Zakładki były również wspaniałą pamiątką, jaką otrzymali pierwszoklasiści podczas uroczystego pasowania na czytelnika.

    W tym roku zwyciężyli:

    I miejsce Martyna Zembrowska klasa III b

    II miejsce Oliwia Orantek klasa III b

    III miejsce Oskar Błaszko III b

  •  

    Sportowa lekcja przedsiębiorczości

    Dzisiaj (21 marca) nasi pierwszoklasiści mieli zorganizowane zajęcia o przedsiębiorczości z udziałem pani kierownik gubińskiego oddziału Banku PKO BP - Danuty Pietrzak i rodziców.

    Lekcja ta odbyła się na sali gimnastycznej i łączyła różne rodzaje aktywności uczniów.

                    Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, której poszczególne hasła musiały wygłosować, a rozwiązanie było okazją do ciekawej rozmowy nt. pieniędzy:                                   

    - Czym one są i do czego są potrzebne?

    - Jakie mamy rodzaje pieniędzy?

    - Czy inne przedmioty mogą pełnić ich funkcję?

    - Czy wszędzie na świecie są takie same pieniądze?

     -Skąd dorośli biorą pieniądze?

    - Gdzie najlepiej je trzymać i dlaczego

         Potem wysłuchały fragmentu książki „Pinokio” i opowiedziały po co pajacykowi były pieniądze i w jaki sposób chciał je zdobyć?

    Po takiej rozgrzewce uczniowie zostali podzieleni na grupy i przystąpili do zbierania swoich „pieniędzy” w konkurencjach sportowych – 1złotówka = 1 cukierek.                                                                             

        Zadania były rozmaite, np.:  

    • rzut woreczkiem do celu (wiaderka) – przy tym zadaniu musieli zastanowić się i wybrać czy rzucić do wiaderka, w którym mogą zdobyć 5zł, 2zł, a może pewniejszy zysk będzie, gdy wrzucą do wiaderka za 1zł?
    •  przechodzenie przez szarfę w drodze do działania matematycznego
    • bieg „z kasą w zębach”
    • sprzątanie Ziemi

    Na zakończenie odbył się indywidualny konkurs wiedzy o oszczędzaniu.

    Pani kierownik (jury) zliczała poszczególne punkty, a dzieci w tym czasie w grupach rysowały plakaty pt. „Czysta Ziemia”. Konkurs wygrał Wiktor Stefaniak i z rąk pani kierownik odebrał nagrodę główną, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Rodzice ocenili plakaty i czuwali nad sprawiedliwym podziałem między dziećmi „pieniędzy” - cukierków.

    Taka lekcja wszystkim się OPŁACIŁA: p. kierownik zobaczyła, że o pieniądzach można inaczej, rodzice wyszli zadowoleni, dzieciaki zachwycone, a opiekunów zainspirowała do dalszych działań.        

                                                                                                            Opiekunowie SKO:

                                                                                                           Elżbieta Rajkowska, Robert Solecki

  • Konkurs recytatorski

    Szkoła podstawowa

    Nikodem Piekarski z klasy IVb - wyróżnienie

    Gimnazjum

    Natalia Faltyn z klasy IIIb - nominowana do kolejnego etapu konkursu

    Weronika Bajor z klasy IIa - nominowana do kolejnego etapu konkursu

    Krystian Napierała z klasy Ia - nowminowany do kolejnego etapu konkursu

    Karolina Szynkura z klasy IIb - wyróżnienie

     GRATULUJEMY

  • Być kobietą ...

    Prezentacja projektu edukacyjnego klasy IIb

    Klasa II b swój projekt pt. " Być kobietą-to brzmi dumnie" przedstawiła 7 marca 2017r. Grupy projektowe skoncentrowały się w swoich prezentacjach na osiągnięciach kobiet w nauce, sporcie, muzyce, filmie, roli kobiet w rodzinie i kanonach piękna na świecie.

    W maju swój projekt " Poznajemy ciekawe zawody w Gubinie" zaprezentuje nam klasa IIc.

  • „Spacerkiem po Gubinie”

    Do szkolnego konkursu wiedzy o Gubinie przystąpiło siedmioro uczniów: Maja Baszak, Asia Jędrzejczyk, Antek Mańczak, Mikołaj Pietrzyński, Jakub Solecki, Nikola Bochnak, Mateusz Świtłowski. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcy reprezentowali nasza szkołę w konkursie międzyszkolnym. Byli to: Antek Mańczak, Mikołaj Pietrzyński, Jakub Solecki.

    W czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się kolejny turniej wiedzy o Gubinie pt. „Spacerkiem po Gubinie” dla klas III. Wzięli w nim udział uczniowie z SP1 i SP2. Honorowym gościem był pan Tadeusz Buczek. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat swojego miasta: rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, odgadywali nazwy ciekawych miejsc. Zwycięzcą konkursu został Jakub Solecki z klasy IIIb SP1, drugie miejsce Kalina Markowska SP2 i trzecie miejsce Hubert Kwiecień SP2. Drużynowo pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wygranej. Konkurs przygotowały pani Helena Liczbińska oraz Elżbieta Salej
     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika
    ul.Racławicka 2
    66-620 Gubin
  • 684558146

Mapa