Wczoraj (11 kwietnia) pierwszoklasiści udali się z wizytą do Urzędu Pocztowego i poznawali pracę poczty. Po urzędzie oprowadzał ich pan naczelnik.
Dzieci w głównym pomieszczeniu poczty zobaczyły stanowisko Banku Pocztowego i obserwowały pracę urzędniczek. Rozmawiały z jedną z pań, która wyjaśniała im, jakie sprawy można załatwić przy okienku. Oglądały artykuły, które można nabyć na poczcie. Dowiedziały się , co to są klasery: numizmatyczny i filatelistyczny oraz zobaczyły okolicznościowe znaczki i monety. Następnie miały okazję zajrzeć do wnętrza skrzynki pocztowej i wrzucać do niej korespondencję.
Pan naczelnik zaprosił dzieci na zaplecze i pokazał pocztę „od kuchni”. Uczniowie byli w pomieszczeniu listonoszy, oglądali rozdzielnie, mogli spróbować posłużyć się datownikiem. Zyskali sporo nowej wiedzy, np.:
-co to są pocztowe chorągiewki i do czego służą ?
-jak dawniej, a jak obecnie wygląda mundur listonosza ?
-dlaczego praca doręczyciela jest trudna i odpowiedzialna ?
-ilu listonoszy mamy w naszym mieście ?
i wiele innych ciekawych wiadomości.
Do szkoły wrócili pełni wrażeń.
6 kwietnia 2017 r. w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Na starcie stanęli młodzi adepci lekkiej atletyki z województwa lubuskiego. Zawody zostały rozegrane w 10- ciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców na dystansach od 500 m do 1000 m.
Biegi zostały rozegrane przy dobrej pogodzie.
Bardzo dobrze zaprezentował się uczeń naszej szkoły Adrian Sykuła, który zajął III miejsce w finale wojewódzkim. W nagrodę Adrian otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom.
Bardzo dobry start w zawodach zanotował, także nasz uczeń Dominik Jędrzejewski, który zajął IX miejsce w kategorii klas III. Gratulacje dla naszych zawodników za udany start w zawodach wojewódzkich.
4 kwietnia 2017r. odbyła się na pływali MOS-u kolejna edycja Szkolnych Zawodów Pływackich.
W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum na dystansie 25m w stylach: dowolnym i grzbietowym i klasy V-VI oraz gimnazjum dodatkowo stylem klasycznym.
Zwycięzcy na dystansach z miejsca I-III otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy wręczone przez panią dyrektor D. Grzelak. Zawody sprawnie przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.
A oto szczegółowa klasyfikacja :
Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny klasa II SP
1. Julita Nowak kl. IIb
2. Agnieszka Wosik kl. IIb
3. Michalina Serafin kl. IIa
Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy klasa II SP
1. Szymon Gawlik kl. IIb
2. Szymon Czerepko kl. IIb
3. Jakub Sobisz kl. IIa
Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny klasa III SP
1. Joanna Jędrzejczyk kl. IIIb
2. Zuzanna Małecka kl. IIIb
3. Zuzanna Kalinowska kl. IIIb
Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy klasa III SP
1. Mateusz Świtłowski kl. IIIb
2. Dawid Zarzeczny kl. IIIa
3. Wiktor Zarzeczny kl. IIIb
Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny klasa IV SP
1. Korneli Krzemińska kl.IVa
2. Wiktoria Bohatkiewicz kl. IVb
3. Wiktoria Rosińska kl. IVb
Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy klasa IV SP
1. Wojciech Jędrzejczyk kl. IVa
2. Maciej Kalinowski kl. IVb
3. Nikodem Piekarski kl. IVb
Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny klasa V-VI SP
1. Katarzyna Gancarz kl. Va
2. Oliwia Jóźwiak kl. VIa
3.Maja Pawlik kl. Va
Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy klasa V-VI SP
1. Przemysław Siwek kl. Va
2. Orestes Gargalis kl.VIb
3. Karol Skokowski kl. Va
Dystans 25m - styl dowolny - dziewczyny Gimnazjum
1. Julia Czerwińska kl. Ia
2. Natalia Faltyn kl. IIIb
3. Karolina Baryluk kl. Ia
Dystans 25m - styl dowolny - chłopcy Gimnazjum
1.Wojciech Cichosz kl. IIIb
2. Szymon Wojtuń kl. IIb
3. Krystian Napierała kl. Ia
Dystans 25m - styl grzbietowy - dziewczyny klasa IV SP
1. Patrycja Zięba kl. IVa
2. Roksana Adamska kl. IVb
3. Martyna Żelichowska kl. IVa
Dystans 25m - styl grzbietowy - chłopcy klasa IV SP
1. Wojciech Jędrzejczyk kl. IVa
2. Maciej Kalinowski kl. IVb
3. Marcel Wierciński kl.IVa
Dystans 25m - styl grzbietowy - dziewczyny klasa V-VI SP
1. Maja Pawlik kl. Va
2. Oliwia Jóźwiak kl. VIa
3. Katarzyna Gancarz kl. V
Dystans 25m - styl grzbietowy - chłopcy klasa V-VI SP
1. Marcin Szulc kl. VIa
2. Przemysław Siwek kl. Va
3. Marcel Wachowicz kl. VIa
Dystans 25m - styl grzbietowy - dziewczyny Gimnazjum
1. Natalia Faltyn kl. IIIb
2. Oliwia Cierniak kl. IIa
3. Natalia Stankiewicz kl. Ia
Dystans 25m - styl grzbietowy - chłopcy Gimnazjum
1. Wojciech Cichosz kl. IIIb
2. Krystian Napierała kl. Ia
3. Szymon Wojtuń kl. IIb
Dystans 25m - styl klasyczny - chłopcy klasa V-VI SP
1. Przemysław Siwek kl. Va
2. Stanisłąw Fryga kl. VIa
3. Hubert Bugla kl. Va
Dystans 25m - styl klasyczny - dziewczyny Gimnazjum
1. Oliwia Cierniak kl. IIa
2. Wiktoria Gharajlou kl. IIa
3. Julia Czerwińska kl. Ia
Dystans 25m - styl klasyczny - chłopcy Gimnazjum
1. Wojciech Cichosz kl. IIIb
2. Szymon Wojtuń kl. IIb
3. Jakub Kolan kl. IIa
Gratulujemy
W ostatnim dniu marca uczniowie naszej szkoły wzięli udzał w spekaklu profilaktycznym" Anielska poczta" w GDK. Spektakl został przygotowany w całości przez panie odbywające karę w zakładzie karnym a Krzywańcu. Po spektaklu odbyło się spotkanie naszych uczniów z aktorkami.
Na boiskach sportowych „Orlik” w Gubinie, 31 marca 2017 r. rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO w piłce nożnej chłopców. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 7 zespołów z terenu całego powiatu. Stawką było zajęcie pierwszego miejsca, premiującego awansem do rozgrywek na szczeblu rejonowym.
Bardzo dobrze zagrała w zawodach reprezentacja naszego gimnazjum, zajmując I miejsce w powiecie krośnieńskim. Nasza drużyna w nagrodę otrzymała medale oraz pamiątkowy dyplom.
Skład zwycięskiej drużyny:
Krystian Napierała, Jakub Ostrowski, Marcin Faltyn, Dawid Niesiobęcki, Grzegorz Kaczanowski, Kacper Wolak, Marek Jaryczewski, Michał Żurański, Piotr Szymański, Dawid Harke, Remigiusz Dąbski, Marcin Koziorowski.
GRATULUJEMYJ
Jakub Piszczek zajął III miejsce w powiecie krośnieńskim.
Gratulujemy
Pod takim hasłem w ramach „Eskapady Przyrodniczej” dla uczniów Zespołu Szkół im. M. Kopernika (szkoły podstawowej i gimnazjum) zostały zorganizowane przez p. Alicję Mazurek i Renatę Jędrzejczyk wyjątkowe zajęcia chemiczno-przyrodnicze. Dzięki własnoręcznemu eksperymentowaniu, z użyciem środków i przedmiotów dostępnych w domu nabywali umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym łącząc teorię z praktyką. Dla najmłodszych warsztaty te były okazją do nauki przez zabawę oraz zwiększenie zdolności manipulacyjnych. .
Po skończonych warsztatach pod kierunkiem p. Piotra Wróblewskiego z Centrum Małej Skali z Torunia przeprowadzony został pokaz efektownych doświadczeń chemicznych udziałem dzieci.
Było dużo zabawy i śmiechu, a na koniec pytanie ,,Kiedy kolejne?”.
II HALOWE BIEGOWE GRAND PRIX
15.03.2017 r. w hali ZSLiT w Gubinie odbyły się halowe biegi zorganizowane przez stowarzyszenie BBL. Zawody zostały zorganizowane ku czci pamięci Dariusza Łogożnego, działacza sportowego, trenera lekkiej atletyki, medalisty Mistrzostw Polski i teoretyka sportu. Rywalizację dzieci otworzył Burmistrz Bartłomiej Bartczak wraz z rodziną pana Darka.
Zawody zostały rozegrane na hali w kategoriach klas III, IV, V i VI szkoły podstawowej. Rywalizowano na dystansach od 200 do 500 metrów, pokonując okrążenia na hali.
W zawodach wystartowała bardzo liczna 50 osobowa grupa biegaczy z naszej szkoły. Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy zdobywając 3 medale oraz zajmując czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach biegowych.
Nasi medaliści:
• Amelia Gawlita - 1 miejsce w kategorii klas III
• Dominik Jędrzejewski - 2 miejsce w kategorii klas II
• Karol Skokowski - 3 miejsce w kategorii klas III
Pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach otrzymały statuetki oraz pamiątkowe medale. Miejsca IV-VI zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami. Ponadto medaliści zapewnili sobie awans do zawodów wojewódzkich.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Biegów Halowych, sam udział to już duży sukces.
I. DZIEŃ WIOSNY w Szkole Podstawowej nr 1 w Gubinie
21.03.2017 r. w naszej szkole uczniowie przywitali wiosnę. Z tej okazji zorganizowany został dla nich przez nauczycieli języków obcych turniej językowy. Dzieci uczęszczające na lekcje języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej mogły wykazać się znajomością języka niemieckiego i angielskiego.
Konkurencje miały przede wszystkim charakter zabawy. Ukazać mieły dzieciom, że językiem obcym można się świetnie bawić. Uczniowie śpiewali piosenkę „Pania Janie” w trzech językach: niemieckim, angielskim i francuskim. Trenowali wymowę poprzez łamańce językowe w językach obcych. Opisywali ulubione zwierzę w języku niemieckim i angielskim.
Konkurs wygrali: M. Tarabasz, I. Breźny, D. Wojtkiewicz, A. Lipińska.
„Rymowanka o oszczędzaniu"
1 miejsce:
DominikN11
Oszczędzanie dobra rzecz, gdy ktoś w życiu chce coś mieć.
Konkurs na zakładkę do książki rozstrzygnięty!
Konkurs na zakładkę do ksiązki: „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą” został rozstrzygnięty podczas finału konkursu Mam talent.
Powstały wspaniałe, estetyczne i funkcjonalne zakładki. Wiele z nich pojechało wraz z podarunkami na Ukrainę do uczących się tam dzieci. Zakładki były również wspaniałą pamiątką, jaką otrzymali pierwszoklasiści podczas uroczystego pasowania na czytelnika.
W tym roku zwyciężyli:
I miejsce Martyna Zembrowska klasa III b
II miejsce Oliwia Orantek klasa III b
III miejsce Oskar Błaszko III b
Dzisiaj (21 marca) nasi pierwszoklasiści mieli zorganizowane zajęcia o przedsiębiorczości z udziałem pani kierownik gubińskiego oddziału Banku PKO BP - Danuty Pietrzak i rodziców.
Lekcja ta odbyła się na sali gimnastycznej i łączyła różne rodzaje aktywności uczniów.
Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, której poszczególne hasła musiały wygłosować, a rozwiązanie było okazją do ciekawej rozmowy nt. pieniędzy:
- Czym one są i do czego są potrzebne?
- Jakie mamy rodzaje pieniędzy?
- Czy inne przedmioty mogą pełnić ich funkcję?
- Czy wszędzie na świecie są takie same pieniądze?
-Skąd dorośli biorą pieniądze?
- Gdzie najlepiej je trzymać i dlaczego
Potem wysłuchały fragmentu książki „Pinokio” i opowiedziały po co pajacykowi były pieniądze i w jaki sposób chciał je zdobyć?
Po takiej rozgrzewce uczniowie zostali podzieleni na grupy i przystąpili do zbierania swoich „pieniędzy” w konkurencjach sportowych – 1złotówka = 1 cukierek.
Zadania były rozmaite, np.:
Na zakończenie odbył się indywidualny konkurs wiedzy o oszczędzaniu.
Pani kierownik (jury) zliczała poszczególne punkty, a dzieci w tym czasie w grupach rysowały plakaty pt. „Czysta Ziemia”. Konkurs wygrał Wiktor Stefaniak i z rąk pani kierownik odebrał nagrodę główną, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Rodzice ocenili plakaty i czuwali nad sprawiedliwym podziałem między dziećmi „pieniędzy” - cukierków.
Taka lekcja wszystkim się OPŁACIŁA: p. kierownik zobaczyła, że o pieniądzach można inaczej, rodzice wyszli zadowoleni, dzieciaki zachwycone, a opiekunów zainspirowała do dalszych działań.
Opiekunowie SKO:
Elżbieta Rajkowska, Robert Solecki
Szkoła podstawowa
Nikodem Piekarski z klasy IVb - wyróżnienie
Gimnazjum
Natalia Faltyn z klasy IIIb - nominowana do kolejnego etapu konkursu
Weronika Bajor z klasy IIa - nominowana do kolejnego etapu konkursu
Krystian Napierała z klasy Ia - nowminowany do kolejnego etapu konkursu
Karolina Szynkura z klasy IIb - wyróżnienie
GRATULUJEMY
Prezentacja projektu edukacyjnego klasy IIb
Klasa II b swój projekt pt. " Być kobietą-to brzmi dumnie" przedstawiła 7 marca 2017r. Grupy projektowe skoncentrowały się w swoich prezentacjach na osiągnięciach kobiet w nauce, sporcie, muzyce, filmie, roli kobiet w rodzinie i kanonach piękna na świecie.
W maju swój projekt " Poznajemy ciekawe zawody w Gubinie" zaprezentuje nam klasa IIc.
„Spacerkiem po Gubinie”
Do szkolnego konkursu wiedzy o Gubinie przystąpiło siedmioro uczniów: Maja Baszak, Asia Jędrzejczyk, Antek Mańczak, Mikołaj Pietrzyński, Jakub Solecki, Nikola Bochnak, Mateusz Świtłowski. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcy reprezentowali nasza szkołę w konkursie międzyszkolnym. Byli to: Antek Mańczak, Mikołaj Pietrzyński, Jakub Solecki.
W czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się kolejny turniej wiedzy o Gubinie pt. „Spacerkiem po Gubinie” dla klas III. Wzięli w nim udział uczniowie z SP1 i SP2. Honorowym gościem był pan Tadeusz Buczek. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat swojego miasta: rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, odgadywali nazwy ciekawych miejsc. Zwycięzcą konkursu został Jakub Solecki z klasy IIIb SP1, drugie miejsce Kalina Markowska SP2 i trzecie miejsce Hubert Kwiecień SP2. Drużynowo pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wygranej. Konkurs przygotowały pani Helena Liczbińska oraz Elżbieta Salej