Sztandar szkoły

Prezentacja sztandaru

Prezentowany sztandar szkoły ma kształt kwadratu.

Awers jest w kolorze czerwonym.   Na takim tle widnieje godło państwowe orzeł biały z głową zwróconą w prawo. Zdobi ją złota korona. Dziób i szpony również mają złotą barwę. Rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Nad białym orłem podana jest nazwa szkoły i jej numer. Pod białym orłem widnieje imię i nazwisko naszego patrona oraz nazwa naszego miasta.

Rewers jest w kolorze ciemno - niebieskim. W środkowej części znajduje się postać Mikołaja Kopernika patrona naszej szkoły. W tle układ planetarny,  a wokół cytat myśli astronoma: …, "ażeby myślący wzrok swój podnosił w górę ku gwiaździstemu sklepieniu". Zawarte tu słowa zachęcają do poszerzania wiedzy, która jest niezaprzeczalną wartością. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami. Drzewce zakończone jest metalowym okuciem z figurą orła.