Godziny pracy Logopedy Terapia logopedyczna Dla rodziców Diagnozy logopedyczne 2022/2023 Wierszyki łamiące języki 2016/2017 Mam Talent Wierszyki łamiące języki 2017/2018 Świadomy oddech

W miesiącu wrześniu 2022 zostały przeprowadzone badania przesiewowe uczniów klas zerowych i pierwszych, łącznie siedemdziesiąt osiem osób. Stwierdzono wady wymowy u trzydziestu sześciu uczniów.

Zostaną oni objęci terapią raz w tygodniu. Proszę o wykonywanie zaleconych ćwiczeń w domu, bo to jest podstawą sukcesu .

Ponadto stwierdzono wady zgryzu i dysfunkcję oddychania czyli oddychanie przez usta

/ dziecko ma lekko uchylone usta/, należy to skonsultować z alergologiem czy laryngologiem, bardzo ważny jest oddech torem nosowym, ponieważ w ten sposób dotlenia się mózg i cały system nerwowy.

Zachęcam też do zapoznania się z ćwiczeniami oddechowymi zawartymi w programie

" Świadomy oddech" na naszej stronie.