BLOG Działalność SKO Lekcje o oszczędzaniu Konkursy 2016/2017 Konkursy 2017/2018 Międzyszkolny konkurs o oszczędzaniu

Międzyszkolny konkurs o oszczędzaniu SKO

W dniu 28 marca 2018r. odbył się „I Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Oszczędzaniu”.W Turnieju mogli brać udział uczniowie należący do Szkolnych Kas Oszczędności. Gospodarzem turnieju była nasza szkoła. Do wspólnych potyczek zaprosiliśmy szkoły miejskie i gminne. W turnieju brała udział: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa w Grabicach, Szkoła Podstawowa w Starosiedlu i Szkoła Podstawowa nr 1, czyli My. Turniej odbył się w auli szkoły. W jury zasiadła dyrekcja szkoły, pani pielęgniarka i pracownik banku. Nasi opiekunowie wymyślili wiele ciekawych zadań, które nas zaskakiwały i z którymi przyszło się nam zmierzyć. Nie brakowało zadań związanych z ekologią i ochronąśrodowiska.Najbardziej podobało się nam ostatnie zadanie, które polegało na zrobieniu różnych zakupów w pobliskim markecie za określoną sumę pieniędzy i w określonym czasie. Najlepszą drużyną turnieju okazała się Szkoła Podstawowa z Grabic zdobywając 45 punktów. Nasza szkoła zdobyła czwarte miejsce. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie wyszedł z imprezy z pustymi rękoma. Każdy uczestnik (a było nas 12 osób) otrzymał w nagrodę pamięć przenośną oraz wiele dodatkowych gadżetów. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie dobrze się bawili i zadeklarowali chęć uczestnictwa w podobnej imprezie w przyszłym roku.