„NA WESOŁO – JĘZYKOWO”

I. DZIEŃ WIOSNY w Szkole Podstawowej nr 1 w Gubinie

21.03.2017 r. w naszej szkole uczniowie przywitali wiosnę. Z tej okazji zorganizowany został dla nich przez nauczycieli języków obcych turniej językowy. Dzieci uczęszczające na lekcje języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej mogły wykazać się znajomością języka niemieckiego i angielskiego.

Konkurencje miały przede wszystkim charakter zabawy. Ukazać mieły dzieciom, że językiem obcym można się świetnie bawić. Uczniowie śpiewali piosenkę „Pania Janie” w trzech językach: niemieckim, angielskim i francuskim. Trenowali wymowę poprzez łamańce językowe w językach obcych. Opisywali ulubione zwierzę w języku niemieckim i angielskim.

Konkurs wygrali: M. Tarabasz, I. Breźny, D. Wojtkiewicz, A. Lipińska.