„IV OTWARTE ZIELONOGÓRSKIE DYKTANDO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO”

W piątek 09.12.2016 r. uczniowie wzięli udział w „IV OTWARTYM ZIELONOGÓRSKIM DYKTANDZIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO” w Zielonej Górze. Dyktando organizowane było przez Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Humanistyczny, Instytut Filologii Germańskiej oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturowe Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze. Dzieci poznały uczniów, którzy tak jak oni uczą się języka mniejszości i dzieliły się swoimi doświadczeniami, wspomnieniami i przeżyciami związanymi z uczestnictwem w działaniach organizowanych w ramach zajęciach nauki języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej.

Jedna z uczennic naszej szkoły uzyskał 8. wynik na około 150 uczestników dyktanda.
Jest to Julia Okołot z klasy VI A. Gratulacje!