WYCIECZKA DO KINA NEWA

NA FILM PRODUKCJI NIEMIECKIEJ

„KAMIENNE SERCE”

Dnia 01.12.2017 r. uczniowie klasy VI A wzięli udział w wycieczce do kina Newa w Zielonej Górze. Zostali zaproszeni przez Towarzystwo Kulturalno-społeczne Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze na film pt. „Kamienne serce”. Film ukazał uczniom wspaniały, bajkowy świat okolic Czarnolasu w Niemczech. Poznali dzięki niemu cząstkę tradycji, wierzeń i obrzędów ludzi mieszkających (dawno, dawno temu) w lasach. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem efektów specjalnych, dźwiękowych i gry aktorskiej głównych bohaterów.

„TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO 2016” w zielonogórskim kinie Newa

Zrealizowane zostały kolejne działania mające na celu uatrakcyjnienie i zróżnicowania nauki języka mniejszości narodowej. Był to między innymi wyjazd do kina Newa w Zielonej Górze. Organizowany był tam„TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO 2016”. Uczniowie wzięli udział 21.11.2016 r. w projekcji filmu pt.: „Dziennik Anne Frank”, który ukazuje tragiczne losy Żydów w czasie Holocaustu. Była to kolejna, nie  zwykła, lecz pełna emocji lekcja jakże trudnej dla całego świata historii.