•  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

     

    Dnia 11.02.2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień.

    W konkursie wzięło udział 18 recytatorów. Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze dla dzieci. Ocenie jury podlegało dobór repertuaru ,dykcja, modulacja, tempo mówienia.

    Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

    - Maja Miroszek klasa II A

    - Amelka Rudnicka klasa II A

    - Klaudia Tarabasz klasa II A

    - Jakub Arciszewski klasa II B

    - Antosia Maciąg klasa I B

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a wyróżnieni nagrody książkowe.

    Zwycięzcy będą reprezentować naszą placówkę w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim w Gubińskim Domu Kultury.

     

  • Moją pasją jest czytanie…Damian Biłeńki

     

        11 lutego miała miejsce niezwykła lekcja w bibliotece szkolnej. Uczeń klasy VA Damian Biłeńki, opowiadał o swojej pasji do czytania książek. Warto podzielić się z innymi swoimi zamiłowaniami, szczególnie jeśli są one ciekawe. Damian chętnie opowiadał o gromadzeniu, czytaniu, poszukiwaniu książek. 

        Koledzy z uwagą słuchali opowieści o tym, która książka i dlaczego warta jest przeczytania. Później wszyscy dzielili się informacjami o swoich pasjach. Okazało się również, że w bibliotece szkolnej są interesujące książki, które pozwolą poszerzyć wiedzę, choćby o naszych ulubieńcach-psach. 

        Serdecznie zapraszamy do szkolnej biblioteki na lekcje z udziałem …książek. 

     

  • 08.02.2019r. w przedszkolu obył się konkurs recytatorski. Uroczystość rozpoczęła pani Małgorzata Cichowicz, serdecznie wszystkich witając i przedstawiając uczestników konkursu oraz szanowne jury, w którym zasiadła Pani Dorota Bednarz, Pani Marzena Świderska, Pani Grażyna Kufczyńska.

    Pierwszą grupą , która zaprezentowała się, były to dzieci 4- letnie, w dalszej kolejności wystąpiły 6 latki.

    Po obradowaniu przewodnicząca jury Pani Dorota Bednarz oznajmiła, że jury było zachwycone wszystkimi występami. Jury zdecydowało przyznać w kategorii młodszej wszystkim uczestnikom nagrody, zaś w kategorii starszej wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Dzieci, które zostały wyróżnione wezmą udział w konkursie miejsko- gminnym w GDK reprezentując nasze przedszkole. Osoby wyróżnione: Iga Baranowska, Marcel Krzywniak, Igor Piętka, Artur Suchodolski, Magda Szmigielska.

     

     

  • 07.02.2019r. 6 latki obchodziły w przedszkolu cytrynowy dzień. W tym dniu dominował kolor żółty.

    Podczas zajęć poznały wygląd, zapach , smak cytryny . Zrozumiały znaczenie spożywania cytryny. Największą atrakcją był eksperyment cytrynowy- zaczarowany obrazek -malowanie sokiem z cytryny po kartce, a po jej wyschnięciu prasowanie obrazka żelazkiem. Zakończeniem wesołej zabawy był cytrynowy poczęstunek oraz wykonanie techniką wydzieranki swojej cytrynki.

     

  • Wyróżnienia dla najlepszych uczniów w I semestrze

    31 stycznia na zakończenie I semestru pani dyrektor wręczyła wszystkim uczniom, którzy pilnie i wytrwale pracują i uczą się od początku roku szkolego oraz osiągają wysokie wyniki w nauce (powyżej 4,75) , wyróżnienia.

    Wśród nagrodzonych uczniów znależli się:

    Marcelina Łuc kl. IVa, Oliwia Hałupka , Marcin Jaworski , Lena Krygier, Iga Plichowiec i  Amelia Pokrątka z kl. IVb, Olga Pecyna i Mikołaj Pietrzyński z kl. Va, Joanna Jędrzejczyk, Oliwia Orantek i Jakub Solecki z kl. Vb,  Michał Gruszecki, Kacper Brodziński, Agata Lipińska, Patrycja Zięba i Wojciech Jędrzejczyk z kl. VIb, Katarzyna Gancarz i Przemysław Siwek z kl. VIIa oraz Aleksandra Kalchert i Marcel Jóźwiak z kl. IIIb gimnazjum. 

    Gratulujemy.  Życzymy wytrwałości i " czerwonego paska" na świadectwie 21 czerwca 2019r.

  • Zimowisko 2019

    Ferie, ferie i… po feriach!

    Było bezpiecznie i atrakcyjnie.

     

    W dniach 14.01. - 25.01.19r.w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika odbyły się zajęcia rekreacyjno opiekuńcze w ramach ferii zimowych.

             Pierwszy dzień ferii zimowych to  całodniowa wycieczka  do Dzikowa. Jak co roku pan nadleśniczy Andrzej Nowacki, przygotował tam  prelekcję o dokarmianiu ptaków zimą i bezpiecznym zachowaniu w lesie. Dzieci miały możliwość przejścia edukacyjną ścieżką przyrodniczą, a po spacerze cieszyły się z pieczonych na ognisku kiełbasek.

             Czas ferii wykorzystałyśmy również na zajęcia sportowe. W ich ramach dzieci dwukrotnie korzystały z basenu miejskiego, bawiły się i grały w hali ZLiTu, brały udział w integrującym środowiska szkolne turnieju sportowym, a także wyjechały na kręgle do  Krosna Odrzańskiego.

             W ramach atrakcji  miejskich uczestnicy zimowiska obejrzeli seans filmowy w Gubińskim Domu Kultury, a także zapoznali się ofertą  czytelniczą Biblioteki  Miejskiej w dziale dla dzieci. Dużą atrakcją było również dwukrotne wyjście  do restauracji Mc Donald’s. W tym roku również odwiedziliśmy zakład produkcyjny państwa Iwanickich. Po zwiedzeniu linii produkcyjnej, dzieci miały warsztaty plastyczne, w trakcie których wykorzystały elementy drewniane. Państwo Iwaniccy podjęli dzieci również słodkim przyjęciem.

    Ferie to również czas wyjazdów poza Gubin. Dla naszych uczestników zorganizowałyśmy dwie wycieczki do Zielonej Góry. W poniedziałek pojechaliśmy do Sali Zabaw „Arek”, a w piątek na zakończenie ferii pojechaliśmy do Kina Fokus na seans premierowy filmu „O psie, który wrócił do  domu”.

              W zimowisku uczestniczyło 52 dzieci z klas I-VII. Jedne korzystały z zajęć przez dwa tygodnie, inne jedynie przez tydzień. Dla wszystkich zimowisko było bezpieczną i atrakcyjną formą spędzanie czasu, z dala od komputera, mediów, zamkniętych pomieszczeń. Bardzo pomogły nam panie pielęgniarki ze szkół podstawowych, wspierając nas na wyjazdach i podczas zajęć sportowych.  Trzeba powiedzieć, że  tegoroczne ferie były wyjątkowo bezpieczne i żaden uczestnik nie ucierpiał. 

     

     

     

     

  • Nagroda Klubu Kobiet Niezależnych dla Marcela Jóźwiaka z kl. IIIb gimnazjum

  • Dla naszych kochanych dziadków

    Dzieci z grupy 3- latków przygotowały dla swoich dziadków upominki. Nauczyły się także piosenki, której nagranie dziadkowie otrzymali w prezencie.

  • Dnia 17 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Gubinie zorganizowana została III. edycja konkursu kartki świątecznej z życzeniami w języku obcym. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie tej szkoły oraz grupa uczniów niemieckich z zaprzyjaźnionej szkoły Pestalozzi w Guben. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło poprzez głosowanie uczniów na najładniejszą kartkę. W trakcie głosowania, uczniowie z Niemiec mieli wspólne zajęcia z uczniami uczęszczającymi na język mniejszości narodowej - niemiecki. W mieszanych grupach rozwiązywali krzyżówki oraz zadania wymagające logicznego myślenia. Gdy głosowanie dobiegło końca, nastąpiło wyłonienie zwycięzców konkursu.

    I. miejsce zajęła Wiktoroa Popova z klasy VII a

    II. miejsce zajął Marcel Wachowicz z klasy VIII a,

     III. miejsce zajął Jakub Solecki z klasy V b.

    Zwycięzcą zostały wręczone dyplomy i słodkie nagrody

  • Dziel się uśmiechem

    "Dziecięcy uśmiech" to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem nauczyciela  przyrody – p.Renaty Jędrzejczyk i pielęgniarki szkolnej – p. Grażyny Kufczyńskiej brali udział w projekcie edukacyjnym ,,Dziel się uśmiechem” organizowanym przez Polski Czerwony  Krzyż, przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.  W ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych  poruszane były  tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Nad formą przekazu plastycznego czuwał p. Marek Markowski. Uczniowie wyszli  z zajęć z dużą  dawką praktycznej wiedzy, a także bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi. Do uczniów trafiły  pakiety, w który znajdowały się przybory niezbędne do higieny jamy ustnej.

  • Wigilijne spotkanie w " Koperniku"

               Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nauczyciele, pracownicy i emeryci Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się na tradycyjnym " opłatku". Jasełka zaprezentowały dzieci z grup przedszkolnych.

  • Wigilijne spotkanie w grupie 5-6 latków

    19 grudnia w gr. 6 latków odbył się Dzień Rodziny. W tym dniu na spotkanie przedświąteczne- bożonarodzeniowe przybyły rodziny przedszkolaków/ rodzice, rodzeństwo, dziadkowie/. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „ Jak niebo przygotowuje się na święta”. Hasłem przewodnim było „ Maleńka miłość jest wśród nas”. Po przedstawieniu zaproszeni goście wspólnie z przedszkolakami zaśpiewali kolędę pt. „ Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”. Każdy gość otrzymał w prezencie aniołka z niespodzianką, z życzeniami świątecznymi zaś przedszkolaki otrzymały prezent – zabawki ufundowane przez rodziców oraz panią dyrektor do swojej sali, za które bardzo dziękują. Po przedstawieniu zaproszono wszystkich na poczęstunek.

  • Mikołaj

    W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja w grupach trwały przygotowania. Dzieci uczyły się piosenek oraz wiersza, aby móc zaprezentować się przed tak wyjątkową osobą. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień, dzieci ubrane w strój odświętny z czapką mikołajkową na głowie wyruszyły po śniadaniu do auli szkolnej na spotkanie z Mikołajem. Oczekując na upragnionego Gościa, dzieci usłyszały dźwięk dzwoneczków, co świadczyło, że zbliża się Mikołaj, który na aulę przybył ze swoimi pomocnikami. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, a następnie zostały zaproszone przez Mikołaja do wspólnej zabawy z Elfami. Na koniec spotkania, każde dziecko otrzymało prezent, a w nim  dla każdego coś dobrego i zrobiło sobie zdjęcie pamiątkowe z Mikołajem. Po obiedzie grupy miały za zadanie wykonać portret Mikołaja różnymi technikami plastycznymi. Prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym, które mogła podziwiać młodzież naszej szkoły oraz rodzice.

     

  • Góra Grosza 5-6 latków

    Akcja „ Góra Grosza” przeprowadzona była przez zbiórkę groszówek od /1 gr – 5 gr/. W akcję zaangażowane były oddziały przedszkolne     / grupa „ Krasnali”, „ Pszczółek”, „ Pajacy”/  . Ogółem podczas akcji zebrano 428, 40 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję – dziękujemy.

  • 5-6 latki zbierały karmę dla psów

    W grudniu odbyła się zbiórka karmy oraz akcesoriów dla piesków. Przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie włączyli się do tej akcji. Każdy mógł zostać Świętym Mikołajem dla podopiecznych z gubińskiego schroniska  dla zwierząt. Dzieci chętnie przynosiły , którą wklejały do miski dla pieska- ze słowem „ dziękuję”.

  • W poniedziałek 10.12.2018 roku uczniowie klas VI i VII odwiedzili zaprzyjaźnioną
    z nami szkołę Pestalozzi w Guben. Niemieccy uczniowie przygotowali wspólne śniadanie, podczas którego dzieci wzajemnie poznawały się, a w czasie zabaw towarzyskich szlifowały znajomość języka niemieckiego i polskiego. Uczniowie przełamali barierę językową i rozstawali się już jako koledzy. Z niecierpliwością oczekują kolejnych spotkań.

  • W piątek 07.12.2018 roku odbyło się w Zielonej Górze VI Otwarte Zielonogórskie Dyktando z Języka Niemieckiego. Organizatorami imprezy był Uniwersytet Zielonogórski
    i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w tym wydarzeniu naukowym. Dzieci zdobyły doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłym roku. Poznały również kolegów z innych szkół oraz Uniwersytet, który zrobił na nich duże wrażenie.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika
    ul.Racławicka 2
    66-620 Gubin
  • 684558146

Mapa