8 Marca to wyjątkowy dzień. W tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie kobiety – duże i małe.
W naszym przedszkolu w tym szczególnym dniu na dobry początek Jasiu z gr. 6 latków w imieniu wszystkich małych mężczyzn wręczał każdej pani, która przyszła do szkoły kwiatek z nutką słodyczy.
Natomiast w grupach chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień.
W grupie Muchomorków ten dzień odbył się pod hasłem „W królestwie księżniczek”.
Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Podczas zajęć dzieci z grupy Biedronki i Muchomorki dowiedziały się, czym jest internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www. Dzieci poznały także Sieciaki (bohaterów serwisu Sieciaki.pl) – dzieciaki, które potrafią bezpiecznie i efektywnie korzystać z sieci oraz Sieciuchy – postacie budzące wstręt i odrazę, uosabiające internetowe zagrożenia.
Dzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto „Święto Kota”.
Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w "kocich zabawach": malowały czworonogi, same też zamieniały się w kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka. Celem obchodów jest propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują. Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów, które - podobnie jak psy - co roku są wyrzucane przez rodziny, którym znudził się zwierzak.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki żywności dla bezdomnych kotów.
17 lutego dzieci z oddziału „0” obchodziły nietypowe święto - Światowy Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy, doczepiając uszy czy ogon.
W czasie zajęć dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji i żywienia kotów, słuchały wiersza o kotku. Nie zabrakło także wesołych „kocich zabaw”, takich jak: koci spacerek, „koci grzbiet”, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach np. „Uciekaj myszko do dziury”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych: picie mleka z miseczki jak kotki, nawijanie kłębka wełny, a także śpiewanie kocich piosenek, kolorowanie „kocich rysunków”, wydzieranie kota z gazet oraz oglądanie przygód kota Filemona.
Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z głównych celów tego święta
było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie dzieci i zwrócenie
uwagi na los porzuconych, głodujących i bezdomnych zwierząt, które wiodą nieraz bardzo ciężkie
życie. Pamiętajmy, że nasi pupile, to nie zabawki.
Cała impreza była uwieńczeniem przedszkolnej akcji zbierania karmy dla kotów pod hasłem:
„Zamiast lizaka, karma dla zwierzaka”.
Dzieci z grupy przedszkolnej "Biedronki" zadbały o karmę dla ptaszków, którą rozwiesiły na rosnących wokół szkoły drzewach i krzewach. Przydała się szczególnie podczas ostatnich mroźnych dni.
Dzieci z grupy przedszkolnej Biedronki z okazji Tłustego czwartku wykonały samodzielnie apetycznie wyglądające pączki z cukrem pudrem z... papieru.
Muchomorki, Biedronki, Pszczółki i Żabki, bawiły się na balach karnawałowch. Tematem były Walentynki.
To nietypowe święto, jakie można znaleźć w kalendarzu, stało się tematem zajęć jakie odbyły sie w grupie przedszkolnej Biedronki. Smacznie, zdrowo i jeszcze ile się przedszkolaki nauczyły:)
W tym roku szkolnym wszystko jest inne.. Inne też było pasowanie na pełnoprawnego czytelnika biblioteki szkolnej.
Pierwszoklasiści to najważniejsi czytelnicy! To oni powinni widzieć w samodzielnym czytaniu prawdziwą przyjemność, to oni powinni być wspierani w swoich pierwszych pasjach czytelniczych przez bibliotekę szkolną przez wychowawcę, rodzinę.
Dnia 1.02.2021 r. w klasie 1 a miało miejsce uroczyste pasowanie na czytelnika! Odbyło się ono w klasie, w warunkach sprzyjających bezpieczeństwu dzieci.
Pani bibliotekarka serdecznie przyjęła w poczet pełnoprawnych czytelników naszej szkoły uczniów klasy pierwszej. Pasowała ich na rycerzy biblioteki szkolnej!
Każde dziecko otrzymało też wartościową książkę z Wyprawki Czytelniczej : „Pierwsze abecadło”.
Wyprawka ta zawiera również informacje dla opiekunów dzieci : „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Cała inicjatywa zmierza do podkreślenia wartości płynących z czytania, zwłaszcza czytania międzypokoleniowego.
Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom również niezbędne informacje z Regulaminu Biblioteki Szkolnej. Całe spotkanie zakończyło się głośnym czytaniem ulubionej ostatnio powieści: „ Przygody skarpetek” Justyny Bednarek.
Dzieci wiedzą już do czego służy zakładka do książki, obiecały też wykonać pacynki ze skarpetek, tak aby włączyć się w szkolny projekt literacki : „Wędrujemy ze skarpetkami przez literaturę...”
Dzieci z grup przedszkolnych ŻABKI i MUCHOMORKI skorzystały z pięknej pogody i bawiły się na śniegu. Były oczywiście saneczki, zjazdy z górki i lepienie bałwana.
GRATULUJEMY
Święta, Ferie i po wolnym. Jak było...
o tym, między innymi, przeczytacie w nowym numerze " Cosmos" - zachęcamy do lektury :)
Życzenia od Muchomorków
22 grudnia 2020r. wręczono nagrody dla wyróżnionych w konkursie dzieci. Gratulujemy
Puk, puk, puk, kto do drzwi stuka
Puk, puk, puk, Mikołaj już puka
Tak, tak, tak to Mikołaj nasz
Kocha wszystkie dzieci odwiedzi też nas…
Tak śpiewały dzieci w grupie Muchomorki w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.
Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę, wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał w naszej szkole – w oddziałach przedszkolnych.
Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych grup I, II, III do IV i V przybędzie w późniejszym terminie z powodu pandemii. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.
Grupa Muchomorki za nim spotkała się z Mikołajem musiała wykazać się wiedzą, sprytem, ponieważ Mikołaj rankiem pozostawił list oraz zadania do wykonania dla przedszkolaków. Kiedy wszystkie zadania zostały wykonane na słowach piosenki „ Puk, puk, puk” w drzwiach pojawił się Mikołaj. Dzieci przywitały gościa wierszem i piosenką , złożyły obietnicę, że będą grzeczne i posłuszne. Kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie spotkanie.
A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, każde dziecko otrzymało puzzle ze swoim zdjęciem i słodycze.
Na koniec przedszkolaki podziękowały Mikołajowi
Kochany Mikołaju, za prezenty dziękujemy
Życzymy Ci wszyscy dużo zdrowia, siły
I za rok przyjedź bardzo Cię prosimy
oraz wręczyły upominek i zaprosiły gościa na poczęstunek do stołu.
Zdjęcia zrobione z Mikołajem, w każdej z grup będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
30 listopada odbyły się przedszkolne Andrzejki. Celem imprezy było budzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi, integracja dzieci, czynne uczestnictwo w zabawie, rozbudzanie pozytywnych emocji u dzieci.
Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Teraz przyszła kolej na zabawę w naszej grupie i sprawdzenie, co dzieci czeka w przyszłości. Oczywiście wszyscy zostali poinformowani, że na wróżby należy patrzeć z dużym przymrużeniem oka. Oprócz wróżb takich jak "Studnia", "Bucik", "Zawody", "Kolory" dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych, pląsach, a na koniec zasiadły do uroczyście przystrojonych stołów, na których czekał na nie świąteczny poczęstunek. Dzieci świetnie się bawiły w tym przepełnionym magią dniu.